گیربکس شافت غلاف که موجب کشف جسدی شد

نقش گیربکس شافت غلاف چیست؟ موتورهای حرارتی گیربکس شافت غلاف مورد استفاده در خودرو با سرعت بالایی کار می کنند. یعنی تعداد زیادی چرخش در واحد زمان (چند هزار دور در دقیقه) انجام می دهند.

بنابراین، گیربکس شافت غلاف شامل کل بلوک مکانیکی است که مسئول انتقال نیروی موتور به چرخ های محرک است. عناصر زیر را می یابیم:

  1. یک کلاچ
  2. گیربکس
  3. دیفرانسیل

این مکانیسم نه تنها به شما امکان می دهد در لاین سریع رانندگی کنید، بلکه گشتاور موتور بالایی نیز خواهید داشت . گشتاور زیاد موتور به ماشین شما اجازه می دهد تا بار سنگینی را یدک بکشد یا در یک شیب تند به جلو حرکت کند. مقاله ما را بخوانید تا درباره گشتاور و اسب بخار موتور بیشتر بدانید .

گیربکس مکانیزمی است که نقش آن کاهش بین موتور و چرخ های خودرو است. بنابراین، عمدتا برای هماهنگ کردن سرعت چرخش موتور و سرعت چرخش چرخ ها استفاده می شود.

گیربکس

گیربکس های دستی
امروزه گیربکس دستی رایج ترین نوع گیربکس در اروپا است. به دلیل مجموعه ای از چرخ دنده ها که امکان هماهنگ سازی تعویض دنده را فراهم می کند، به آن “دنده ای” نیز می گویند . اکثر گیربکس های این نوع دارای 5 یا 6 دنده مختلف هستند.

گیربکس دستی چگونه کار می کند؟ در فرآیند انتقال ، گیربکس مرحله دوم است. سپس عملکرد آن بین عملکرد کلاچ و دیفرانسیل قرار می گیرد.

جعبه دنده دستی

شفت اصلی (یا شفت ورودی ) از طریق کلاچ به موتور متصل می شود. می چرخد ​​و چرخش شفت میانی را به حرکت در می آورد. روی شفت ثانویه (یا شفت خروجی)، چندین چرخ دنده وجود دارد که به شفت متصل نیستند (یعنی آزادانه می چرخند، بدون چرخش شفت). آنها توسط شفت میانی هدایت می شوند و در حالت بیکار در حالت خنثی هستند.

هنگامی که راننده روی دسته دنده عمل می کند تا دنده را درگیر کند، دوشاخه حرکت می کند. لغزنده را حرکت می دهد (بخش متحرکی که روی شفت ثانویه می لغزد) تا پینیون مربوط به سرعت مورد نظر را به شفت ثانویه محکم کند.

سپس شفت ثانویه در حرکت چرخشی است و چرخ ها را به حرکت در می آورد. این به ماشین اجازه حرکت می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.