بمب قیمت شیرینی دانمارکی در مشهد باعث تعجب مردم شد

شیرینی دانمارکی در مشهد دوست مشترک ما، 7 ژانویه 1885، کارتون طنز جوزف کپلر، هشدار دهنده خطرات افزودنی های رنگی مورد استفاده در آب نبات.
با پیچیده شدن مسیر تولیدکننده به بازار، بسیاری از غذاها تحت تأثیر تقلب و افزودن مواد افزودنی قرار گرفتند که از مواد نسبتاً بی ضرر مانند نشاسته ذرت ارزان قیمت و شربت ذرت تا مواد سمی متغیر بودند.

برخی از تولیدکنندگان با افزودن مواد خطرناکی که مقررات قانونی برای آنها وجود ندارد، رنگ های روشن را در آب نبات تولید می کردند: سبز (اکسید کروم (III) و استات مس)، قرمز (اکسید سرب (II,IV) و سولفید جیوه)، زرد (سرب). کرومات) و سفید (گچ، تری اکسید آرسنیک).

جوزف کپلر در کارتون جلدی برای Puck در سال 1885 خطرات مواد افزودنی در آب نبات را با به تصویر کشیدن “دوستی متقابل” بین آب نبات های راه راه، پزشکان و گورکن ها به طعنه زد.

در سال 1906، تحقیقات در مورد خطرات مواد افزودنی، افشای صنایع غذایی، و فشار عمومی منجر به تصویب قانون غذا و داروی خالص، اولین قانون فدرال ایالات متحده برای تنظیم مواد غذایی و داروها، از جمله آب نبات، شد.

شیرینی

تا به امروز، روند رفت و آمد خانه به خانه برای دریافت آب نبات رایگان در ایام هالووین به یک جذابیت بزرگ برای کودکان در سراسر آمریکا تبدیل شده است.

این یک روز از سال است که زنگ خانه همسایه را از نظر اجتماعی پذیرفتنی است. کودکان در سراسر کشور به طور مداوم لباس می پوشند و خانه به خانه می روند.

به نوبه خود، ساکنان هر خانه با مهربانی برای کودکان آب نبات می خرند و آن را به تدریج به آنها می دهند. درست مانند اواسط دهه 1970، شکل اصلی آب نباتی که از بین می رود، شیرینی های از پیش بسته بندی شده است.

به دلیل کنترل کیفیتی که با هر محصول ارائه می شود، والدین احساس راحتی می کنند که به فرزندان خود اجازه دهند آب نبات های از پیش بسته بندی شده بخورند.

در نتیجه، آب نبات های نام تجاری تا به امروز به یکی از لوازم اصلی هالووین و ترفندها تبدیل شده اند. برخی از آب نبات ها همچنان در میان افراد حقه باز محبوب هستند، مانند ریس کاپ، کیت کت، و اسنیکرز، که سه آب نبات برتر هالووین در سال 2022 بودند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.